Nauczanie zdalne – komunikat Dyrektora

Nauczanie zdalne – komunikat Dyrektora

Szanowni Państwo, 

W związku z trudną sytuacją epidemiczną na terenie szkoły wynikającą z wzrostu zakażeń  wirusem Sars – Cov2, pomimo wprowadzenia i przestrzegania ostrego reżimu sanitarnego,  zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, w porozumieniu z Państwowym Powiatowym  Inspektorem Sanitarnym w Bytomiu oraz po uzyskaniu zgody organu prowadzącego  podjęłam decyzję o zawieszeniu zajęć w trybie stacjonarnym i przejściu na tryb zdalny  nauczania całej szkoły (OSM i SM) od 26.10.2020 r. do 30.10.2020 r. 

Głównym celem mojej decyzji jest zminimalizowanie kontaktów interpersonalnych, troska  o zdrowie oraz jak najszybsze wygaszenie i dalsze nierozprzestrzenianie się przypadków  aktywnych, jak również wyizolowanie potencjalnych kolejnych zachorowań. Ponadto istotną dla mnie przesłanką były nakładające się na siebie kwarantanny,  które utrudniały Państwu normalne funkcjonowanie i zakłócały pracę zawodową. 

Mam nadzieję, że wprowadzone rozwiązanie spotka się z Państwa zrozumieniem i akceptacją. Także od poniedziałku 26.10.2020 r. wprowadzony tryb zdalny nauczania będzie się opierał  na realizowaniu podstawy programowej w formie lekcji prowadzonych zgodnie z planem, z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. 

Zwracam się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość i cierpliwość. W razie jakichkolwiek  problemów i wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji. 

Życzę wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości.  

Pozdrawiam serdecznie 

Anna Gołkowska

Skip to content