1% zostaw w Dąbrowie Górniczej

1% zostaw w Dąbrowie Górniczej

Szanowni Państwo!

W najbliższym czasie czeka nas rozliczenie rocznego zeznania podatkowego. Po raz kolejny zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) działających na terenie i na rzecz mieszkańców Dąbrowy Górniczej. W tym roku mamy 27 wyjątkowych powodów, by 1% zostawić w naszym mieście.

Przekazując 1% podatku wybranej organizacji pozarządowej pomagasz jej działać lepiej i sprawniej. Ten mały gest, który nie angażuje Cię w żaden sposób, czyni dobro. Przy okazji rozliczeń podatkowych warto pamiętać, że 1% pochodzi z części podatku dochodowego, który i tak musimy zapłacić. Zatem, przekazanie 1 procenta nic nie kosztuje, a pomaga każdemu indywidualnie zdecydować, na co spożytkować część podatku. Decyzja o pozostawieniu 1 procenta w Dąbrowie Górniczej to najprostszy sposób na wsparcie dąbrowskich OPP, który może zaprocentować tym, że Każda i Każdy z nas będzie mieć możliwość korzystania z jeszcze bogatszej oferty działań i wydarzeń, które na co dzień oferują.

Dąbrowskie OPP to skuteczne i godne zaufania organizacje, które każdego dnia sprawiają, że nasze miasto jest jeszcze piękniejsze, aktywniejsze, zdrowsze i bezpieczniejsze. Ich działania obejmują m.in. prowadzenie placówek dla dzieci i młodzieży, usługi świadczone na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej, poradnictwo prawne, akcje prozdrowotne i profilaktykę uzależnień, zabezpieczenie przeciwpożarowe i medyczne, turystykę i rekreację oraz opiekę nad zwierzętami.  Przekazując 1% podatku wspierasz organizacje działające w naszym mieście, które na co dzień dają z siebie 100%.

Zachęcamy do zapoznania się ze spisem dąbrowskich OPP zamieszczonym na stronie http://ngo.dabrowa-gornicza.pl/ngo/42/1_dla_dabrowskich_opp.html.

Dla Ciebie to tylko 1% podatku, dla nich – 100% motywacji do działania. #wspierajlokalnie

Marcin Bazylak                                                                       Piotr Seremet 

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza               Przewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Dąbrowa Górnicza

 

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z powyższą sprawą, zachęcam do kontaktu

Magdalena Mike

Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi
Zastępca Naczelnika Wydziału

Wydział Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej

tel: 668 573 952

email: mmike@dg.pl

fb: MiastoDabrowaGornicza

www: www.dg.pl

 

Skip to content