Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

 

Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VII oraz VIII przygotowani przez panie Ewę Gruszkę i Monikę Bukowiecką odśpiewali „Rotę” Marii Konopnickiej, a także inne pieśni patriotyczne takie jak: „My, Pierwsza Brygada” „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, „Żeby Polska”. Utworom akompaniował pan Marek Marcinkowski. Uczniowie w atrakcyjny sposób przedstawili młodszym koleżankom i kolegom burzliwe losy walki o niepodległość. Przybliżyli także utwory polskich poetów o tematyce niepodległościowej.

Ten sam repertuar uczniowie zaprezentowali 17 listopada na deskach Klubu Osiedlowego Pałacu Kultury Zagłębia „Krąg” dla mieszkańców dzielnicy Mydlice. W imieniu Urzędu Miasta wykonawcy otrzymali drobne upominki z rąk radnego Dąbrowy Górniczej – Kamila Dybicha, który zaszczycił spotkanie swoją obecnością.

 

 

Skip to content