XXV LSKI KONKURS Instrumenty Dte
"Drewno dla najmodszych"


XXV Konkurs lski odbdzie si 24-27.04.2018

Z ogromn przyjemnoci pragniemy zaprosi Pastwa na XXV lski Konkurs INSTRUMENTY DTE Drewno dla najmodszych.
Pena tre regulaminu zostanie zamieszczona na stronie szkoy po ustaleniu ostatecznych zasad organizacji konkursw przez CEA
Zgodnie z tradycj naszego konkursu program jest wybierany przez Jurorw.
Jurorami tegorocznego konkursu bd;
prof AM dr hab. Arkadiusz Adamski, klarnet AM Katowice - przewodniczcy Jury
dr Ewa Mizerska, flet AM Pozna
dr hab. Artur Kasperek, fagot UM Warszawa
mgr Maksymilian Lipie, obj - AM Krakw
mgr Bartomiej Du, saksofon - AM Katowice

Wszystkie informacje bd zamieszczane na bieco na stronie internetowej
szkoy: http://www.zsmdabrowa.edu.pl/ w zakadce konkursy.
Organizatorzy


Program
XXV lski Konkurs "Instrumenty Dte"
Drewno dla najmodszych



Flet
I grupa
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) E. Kohler Future dream op.79
b) N. Rota La Passeggiata di Puccettino
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 4 min.
II grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) E. Kronke - Elegia cz.I
b) C. Chaminade- Pastorale enfantine,
http://www.free-scores.com/PDF/chaminade-cecile-pastorale-enfantine-78746.pdf
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 7 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) G.Ph. Heandel- Sonata F-dur - cz I, II
b) G.Ph. Heandel- Sonata F-dur cz. III, IV
https://www.flutetunes.com/tunes.php?id=726
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 7 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
III grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) J. Rutter - Suite antique cz. I
http://www.ph.unimelb.edu.au/~roger/flutes/rutter%20prelude-R.pdf
b) G. Faure - Apres un reve
https://www.flutetunes.com/tunes/faure-trois-melodies-apres-un-reve.pdf
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) M. Ravel- Vocalise - nuty dostpne w Szkole na flet Towarnickiego
b) M. Ryk- La mancha
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

Obj
I grupa
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
A) G. Ph.. Telemann Aria
b) Le Clerc Ma Mere Marie - Mo
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 4 min.
II grupa
I etap
1. Zestaw utworw obowizkowych do wyboru:
a) G. Jacob 10 Little Studiues:
nr 1 Andante cantabile i Nr 2 Alla marcia viva
b) D. M. Sienkiewicz Spadajce licie, Piosenka krasnalka
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 7 min.
II etap
1. Zestaw utworw obowizkowych do wyboru
a) G. F. Haendel Laschia ch'io pianga
b) G. F. Teleman Siciliana z Sonaty a-moll
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 7 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
III grupa
I etap
1. Utwr obowizkowy do wyboru
a) D. Cimarosa Koncert c-moll
cz. I Introduzione
cz. II Allegro
b) T. Albinoni Koncert D-dur op. 7, nr 6
cz. I Allegro
cz. II - Adagio
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) G. Donizetti Sonata F-dur
b) G. F. Haendel Sonata nr 1 c- moll
cz. 1, 2, 3 i 4 (bez repetycji)
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

Klarnet
I grupa
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) A. Adamski Na lizgawce
b) Jean Marc Allerme - With Gab ze zbioru Clarinet hits cz. I
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 4 min.
II grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) D. Milhaud Petit Concert cz. 2 i 3
b) C.M. Weber Sonatina
(I. Wyczyski - Zbir atwych utworw na klarnet i fortepian wyd. PWM)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 7 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) J. Kleczyski Rondo
(I. Wyczyski - Zbir atwych utworw na klarnet i fortepian PWM)
b) C. Baermann Etiuda nr 6 ze zbioru 24 etiud z fortepianem
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 7 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
III grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) H. Klose / A. /leduc - Le Carnaval de Venise-Fantaisie Elegante
b) C. Baermann Wariacje op. 63 nr 8 ze zbioru 24 etiudy na klarnet i fortepian (bez repetycji)
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) A. Giampieri - Fantazja
b) F. Danzi - Sonata cz. III
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

Fagot
I grupa
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) F. Schubert - Die Forelle
b) J. Brahms - Guten Abend, gut Nacht
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 4 min.
II grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Michael Rose - Gavotte
b) Tadeusz Sygietyski Polonez Elegijny (z repetycjami)
Szkoa na fagot R. Dzigielewski
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 7 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Michael Rose - Scottish Dances
b) Edward Grieg - Walc
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 7 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici i z powtrkami
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
III grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Ludwig Milde - Tarantella op.20
b) Balis Dvarionas - Temat z wybranymi wariacjami (kolejno: temat, wariacje 1,2,3 ( fortepian solo ) i 6 )
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Georg Philipp Telemann - Sonata F-dur cz. 2 Largo i 3 Allegro (bez drugich powtrek)
b) H. Wieschendorff - Temat z wariacjami 1 i 2 (bez poloneza)
Szkoa na fagot R. Dzigielewski nr 214
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut

Saksofon
I grupa
1.Utwr obowizkowy do wyboru:
a) Matyas Seiber Dance Suite: cz. 3. Waltz, 5. Charleston
b) Vladimir Rebikov Insouciance
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 4 min.
II grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) David Walter Chant Triste pour saxophone alto et piano
b) Pierre Max Dubois Dix Figures a Danser, cz. 7. Complainte, 8. Rigaudon
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 7 min.
II etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
a) Claude Debussy - La fille aux cheveux de lin (Editions Henry Lemoine, Collection Claude Delangle)
b) Robert Planel Suite Romantique, cz. 4. Valse Sentimentale
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu do 7 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut
III grupa
I etap
1.Utwr obowizkowy do wyboru
Dwie kontrastujce czci Sonaty barokowej (bez repetycji), w transkrypcji na saksofon
2.Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
II etap
1. Utwr obowizkowy
a) Borys Lomani Concertino op. 118 na saksofon i fortepian, cz. I. Andante non troppo, II. Tempo di valsa, allegro grazioso
b) Pierre Max Dubois Pieces Caracteristiques en forme de Suite, cz. I. A lEspagnole
2. Utwr dowolny
czny czas wykonywanego programu 10 min.
Utwory obowizkowe naley wykona z pamici
Utwory dowolne dopuszczalne wykonanie z nut



Wsporganizator konkursu - Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Nadzr merytoryczny - Akademia Muzyczna w Katowicach.