Osiągnięcia 2006/2007

Szkoła Muzyczna I stopnia

 • Krzysztof Lesiak– kl. IV cyklu sześcioletniego, kl. skrzypiec mgr Katarzyny Osuch, zdobył nagrodę za najlepsze wykonanie melodii ludowej, natomiast uczennice klasy III cyklu sześcioletniego – Matylda Bednarska –kl. skrzypiec mgr Jana Kućmierczyka , Katarzyna Sęk i Monika Suchecka -kl. skrzypiec mgr Anny Liburskiej,otrzymały wyróżnienia w II Międzyszkolnych Konfrontacjach Skrzypcowych. Będzin, 29 stycznia 2007r.
 • Pianistki z klasy II cyklu sześcioletniego Natalia Płonka z kl. mgr Agnieszki Spalińskiej, otrzymała wyróżnienie I stopnia, a Paulina Ciuba z kl. mgr Małgorzaty Adamczyk, wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „ Z tańcem przez wieki”. Jaworzno, 30 marca 2007r.
 • Mateusz Posłuszny, uczeń klasy III cyklu sześcioletniego, kl. wiolonczelimgr Franciszka Skóry, otrzymał wyróżnienie w XI Spotkaniach Najmłodszych Wiolonczelistów. Kłodzko, 21 kwietnia 2007r.
 • Szymon Wojewoda – kl. II cyklu czteroletniego , klasa waltorni mgr Jerzego Ślęzaka, otrzymał wyróżnienie w XIII Śląskim Konkursie “Instrumenty Dęte”.Dąbrowa Górnicza, IV 2007r.
 • Uczniowie klasy III cyklu sześcioletniego, Katarzyna Sęk, kl. skrzypiec mgr Anny Liburskiej, zajęła IV miejsce, a Mateusz Posłuszny, kl. wiolonczeli mgr Franciszka Skóry – V miejsce, w Międzynarodowym Konkursie „ Talenty dla Europy”. Dolny Gubin, 29. IV- 3. V 2007r.
 • Trio skrzypcowe, z klasy mgr Ewy Krzystańskiej, w składzie: Krzysztof Lesiak skrzypcekl. IV cyklu sześcioletniego, Katarzyna Sęk– skrzypce Mateusz Posłuszny- wiolonczela, kl. III cyklu sześcioletniego, zajęli III miejsce w Regionalnych Przesłuchaniach Smyczkowych Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I st. Chorzów, 19 maja 2007r.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia

 • Julia Ornat- kl. II, kl. skrzypiec mgr Elżbiety Pasteczki, oraz Sandra Rosół– kl. IV,kl. skrzypiec mgr Jana Kuśmierczyka, otrzymały wyróżnienia w II Międzyszkolnych Konfrontacjach Skrzypcowych. Będzin, 29 stycznia 2007 r.
 • Katarzyna Ogonowska – kl. V, została laureatką VII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego im. Lecha Piwowara „Podróże duże i małe”. Dąbrowa Górnicza, III 2007r.
 • Pianiści Mateusz Piekoszewski -kl. IV, klasa mgr Ilony Trzęsimiech oraz Grzegorz Ziółek– kl. V, klasa mgr Małgorzaty Adamczyk, otrzymali wyróżnienia w Przesłuchaniach makroregionalnych uczniów klas fortepianu. Katowice, 20 marca 2007r.
 • Weronika Babij zajęła II miejsce a Marta Kubańska- III miejscew miejskim konkursie „Poezja i proza w języku Szekspira”. Dąbrowa Górnicza, 21 marca 2007r.
 • Uczniowie klasy II, Nina Otrębska z kl. fortepianu mgr Agnieszki Spalińskiej i Michael Józefowicz- Poraj z kl. fortepianu mgr Małgorzaty Adamczyk otrzymali wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „ Z tańcem przez wieki”. Jaworzno, 30 marca 2007r.
 • Aleksandra Kowalik- kl. VI, otrzymała wyróżnienie w kategorii poezji w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim i Plastycznym „ Zielono mi”. III 2007r.
 • Magdalena Guzik – kl. VI, zdobyła nagrodę I stopnia, natomiast Marta Kubańska, Anna Pałęza– kl. V oraz Igor Południkiewicz– kl. VI, nagrody II stopniaw Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox”. III 2007r.
 • Adam Nowak– kl. IV, klasa mgr Aleksandry Naczyńskiej- Szlęk zajął II miejsce,Klaudia Nocoń– kl. II, klasa mgr Ilony Trzęsimiech, otrzymała wyróżnienie w IV Międzywojewódzkim festiwalu muzyki współczesnej dla pianistów im. Janiny Garści. Lubliniec, 23 kwietnia 2007r.
 • Przemysław Drożniak – kl. VI, klasa puzonu mgr Piotra Misiaka, zajął IIImiejscew XIII Śląskim Konkursie “Instrumenty Dęte”. Dąbrowa Górnicza, IV 2007r.
 • Wiktoria Strona zajęła I miejsceMarcelina Kowalik– II miejsce a Natalia Kasprzyk– III miejsce w Konkursie zorganizowanym przez Muzeum Miejskie „Sztygarka” na najładniejsze opowiadanie po wycieczce. Dąbrowa Górnicza, IV 2007r.
 • Igor Południkiewicz – kl. VI, kl. oboju mgr Dariusza Jędrusika, zajął I miejsce w kategorii najmłodszych, w IV Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Pożarevac (Serbia i Czarnogóra), IV 2007 r.
 • Duet skrzypcowy z towarzyszeniem fortepianu, z klasy mgr Ewy Krzystańskiej, w składzie: Karolina Skoczylas i Weronika Milik – skrzypce, kl. VI orazGrzegorz Ziółek– fortepian, kl. V , zajęli III miejsce w Regionalnych Przesłuchaniach Smyczkowych Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I st. Chorzów, 19 maja 2007r.
 • Karolina Skoczylas– kl. VI, klasa skrzypiec mgr Jana Kućmierczyka, otrzymała wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Zenona Brzeskiego. Łańcut, 21 maja 2007 r.
 • Siostry Magdalena i Monika Siulińskie – kl. V, otrzymały wyróżnieniaw X Ogólnopolskim Konkursie na Baśń. V 2007 r.
 • Wiktoria Nowak, Marta Kubańska, Zuzanna Nowak otrzymały dyplomy laureata, Emilia Lenartowska– wyróżnienie Ogólnopolskim Konkursie „Albus” z języka angielskiego. V 2007r.
 • Aleksandra Kowalik- kl. VI, otrzymała wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką. V 2007r.