Osiągnięcia 2009/2010

Osiągnięcia muzyczne

IV Festiwal Pieśni Maryjnej – Totus Tuus

  • Paweł Krawczyk przygotowany przez p. Ewę Krzystańską zajął I miejsce w kategorii soliści

Dąbrowa Górnicza, 2010 r.

 

IV Ogólnopolski Festiwal Zespołów Kameralnych „Od MoCarta do Mozarta”

  • Trio smyczkowe przygotowane przez p. Ewę Krzystańską otrzymało nagrodę w kategorii „Stylowość wykonania”

Warszawa, maj 2010 r.

 

X Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych

  • Duet fortepianowy w składzie: Natalia Płonka i Magdalena Leśniak przygotowany przez p. Agnieszkę Spalińską zdobył II miejsce

Jelenia Góra, 21-22 maja 2010 r.

 

IV Chrzanowskie Spotkania Młodych Instrumentalistów

  • Zuzanna Pierścińska z klasy fortepianu p. Agnieszki Spalińskiej otrzymała wyróżnienie I stopnia
  • Joanna Kućmierz z klasy fortepianu p. Aleksandry Naczyńskiej-Szlęk otrzymała wyróżnienie I stopnia
  • Joanna Cichońska z klasy skrzypiec p. Jana Kućmierczyka zajęła III miejsce w I grupie

Chrzanów, 20-21 maja 2010 r.

 

IX Makroregionalny Konkurs Uczniów Szkół Muzycznych I st.

  • Szymon Pelc z klasy waltorni p. Jerzego Ślęzaka zdobył III miejsce
  • Jan Sikora z klasy waltorni p. Jerzego Ślęzaka otrzymał wyróżnienie

Łańcut, 10 maja 2010 r.

 

I Internetowy Konkurs Dziecięcych Zespołów Kameralnych

  • Trio smyczkowe w składzie: Katarzyna Sęk, Monika Suchecka, Mateusz Posłuszny przygotowane przez p. Ewę Krzystańską zdobyło wyróżnienie

kwiecień 2010 r.

 

IX Ogólnopolski Festiwal Fletowy

  • Gabriela Irzyk z klasy fletu p. Moniki Walasik zdobyła wyróżnienie

Sochaczew, 26-27 kwietnia 2010 r.

 

IV Konkurs Instrumentów Dętych „Jupiter”

  • Paweł Paw z klasy saksofonu p. Piotra Kawczyńskiego zajął III miejsce
  • Gabriela Irzyk z klasy fletu p. Moniki Walasik zdobyła wyróżnienie

Kraków, 25 kwietnia 2010 r.

 

XVII Śląski Konkurs Instrumenty Dęte „Drewno dla najmłodszych”

  • Gabriela Irzyk z klasy fletu p. Moniki Walasik zajęła I miejsce
  • Paweł Paw z klasy saksofonu p. Piotra Kawczyńskiego zdobył wyróżnienie
  • Wiktoria Pająk z klasy saksofonu p. Arkadiusz Kalińskiego zdobyła wyróżnienie

Dąbrowa Górnicza, 22-24 kwietnia 2010 r.

 

III Międzynarodowy, XXVIII Konkurs Młodych Pianistów “Nad Kamienną”

  • Natalia Płonka z klasy fortepianu p. Agnieszki Spalińskiej zajęła II miejsce
  • Jacek Trzęsimiech z klasy fortepianu p. Małgorzaty Adamczyk zajął III miejsce

Skarżysko-Kamienna, 20-21 kwietnia 2010 r.

 

XIX Konfrontacje Instrumentów Dętych

  • Michalina Grobelny z klasy fletu p. Moniki Walasik zdobyła wyróżnienie
  • Natalia Matula z klasy puzonu p. Grzegorza Pytlika zdobyła wyróżnienie
  • Szymon Pelc z klasy waltorni p. Jerzego Ślęzaka zdobył wyróżnienie

Oława, 23-24 marca 2010 r.

 

VI Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny “Wiosna z fortepianem”

  • Anna Michalak z klasy fortepianu p. Ilony Trzęsimiech zajęła II miejsce

Sosnowiec, 22-23 marca 2010 r.

 

V Konkurs solfeżowy dla uczniów szkół muzycznych I stopnia

  • Michalina Grobelny z klasy kształcenia słuchu p. Moniki Bukowieckiej zdobyła wyróżnienie
  • Joanna Świerczyńska z klasy kształcenia słuchu p. Moniki Bukowieckiej zdobyła wyróżnienie

Częstochowa, 19 marca 2010 r.

 

Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych

  • Trio saksofonowe w składzie: Paweł Paw, Wiktoria Pająk, Maciej Kleszcz przygotowane przez p. Arkadiusza Kalińskiego awansowało do Przesłuchań Ogólnopolskich w Warszawie

Tarnowskie Góry, 2009 r.

 

I Ogólnopolski Turniej Wiolonczelowy

  • Mateusz Posłuszny z klasy wiolonczeli p. Jacka Gwizdona zdobył wyróżnienie II stopnia

Warszawa, 14-15 grudnia 2009 r.

 

II Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy im. W. Lutosławskiego

  • Anna Michalak z klasy fortepianu p. Ilony Trzęsimiech zdobyła III miejsce
  • Klaudia Nocoń z klasy fortepianu p. Ilony Trzęsimiech otrzymała wyróżnienie

Zambrów, 26-27 listopada 2009 r.

 

IX Konkurs Młodych Solistów

  • Paweł Paw z klasy saksofonu p. Piotra Kawczyńskiego zdobył III miejsce
  • Natalia Matula z klasy puzonu p. Grzegorza Pytlika zdobyła wyróżnienie
  • Szymon Pelc z klasy waltorni p. Jerzego Ślęzaka zdobył wyróżnienie
  • Jan Sikora z klasy waltorni p. Jerzego Ślęzaka zdobył wyróżnienie
  • Szymon Łabuś z klasy trąbki p. Piotra Marciniaka zdobył wyróżnienie
  • ZSM w punktacji zespołowej zdobył II miejsce

Jaworzno, 19-21 listopada 2009 r.

Osiągnięcia ogólnokształcące

Miejski Konkurs Plastyczny w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Przedsiębiorczości „Kim będę w przyszłości”

  • Paulina Petryna z klasy III przygotowana przez p. Katarzynę Srebnicką zajęła II miejsce

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

  • Wiktoria Pająk przygotowana przez p. Katarzynę Pałasz otrzymała nagrodę II stopnia

 

II Miejski Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

  • Wiktoria Pająk przygotowana przez p. Katarzynę Pałasz zajęła II miejsce
  • Zuzanna Brajer przygotowana przez p. Katarzynę Pałasz zdobyła wyróżnienie

Dąbrowa Górnicza, 8 czerwca 2010 r.

 

Miejski Konkurs “Historia Polski dla żaka” – “Był taki straszny czas… II wojna światowa”

  • Drużyna ZSM: Natalia Kasprzak, Wiktoria Strona przygotowane przez p. Ewę Gruszkę zdobyła II miejsce

Dąbrowa Górnicza, 27 kwietnia 2010 r.

 

XIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski “Poezja i proza w języku Shakespeare’a”

  • Grzegorz Mazur przygotowany przez p. Katarzynę Pałasz otrzymał nagrodę główną
  • Katarzyna Truszczyńska przygotowana przez p. Katarzynę Pałasz zdobyła wyróżnienie

Dąbrowa Górnicza, 9 kwietnia 2010 r.

 

V Miejski Konkurs Szkolnych Zespołów Tanecznych Tańca Nowoczesnego

  • Zespół ZSM przygotowany przez p. Klaudię Kołacz zajął III miejsce

Dąbrowa Górnicza, 29 marca 2010 r.

 

Kangurek matematyczny

  • Marta Kładź zajęła VI miejsce w okręgu katowickim, I miejsce w powiecie
  • Teodor Sawicz zajął XIV miejsce w okręgu katowickim, VI miejsce w powiecie

Uczniów przygotowali nauczyciele: p. Agnieszka Wyrodek, p. Małgorzata Bajor.

Toruń, 18 marca 2010 r.

 

Kangur matematyczny

  • Filip Banyś przygotowany przez p. Annę Gołkowską zdobył wyróżnienie
  • Zuzanna Pierścińska przygotowana przez p. Annę Gołkowską zdobyła wyróżnienie
  • Łukasz Wybrańczyk przygotowany przez p. Annę Gołkowską zdobył wyróżnienie

Toruń, 18 marca 2010 r.

 

Rejonowe Rozgrywki w szachach

  • Drużyna ZSM w składzie: Adrian Skowron i Łukasz Wybrańczyk przygotowana przez p. Klaudię Kołacz zajęła IV miejsce

Dąbrowa Górnicza, marzec 2010 r.

 

Szachowe Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej Szkół Podstawowych

  • Adrian Skowron zajął III miejsce
  • Drużyna ZSM w składzie: Adrian Skowron i Łukasz Wybrańczyk przygotowana przez p. Klaudię Kołacz zajęła II miejsce

Dąbrowa Górnicza, marzec 2010 r.

 

Ponadwojewódzki Konkurs Poetycki “A po co mi przyroda”

  • Marcelina Kowalik przygotowana przez p. Iwonę Polniak otrzymała wyróżnienie

Dąbrowa Górnicza, luty 2010 r.

 

Liga Szkół Podstawowych w Pływaniu

  • Aleksandra Marchewka zajęła II miejsce w konkurencji 50 m stylem grzbietowym
  • Justyna Borowiec zajęła II miejsce w konkurencji 25 m stylem klasycznym
  • Justyna Borowiec zajęła III miejsce w konkurencji 25 m stylem grzbietowym
  • Martyna Sack zajęła III miejsce w konkurencji 25 m stylem grzbietowym

Dąbrowa Górnicza, 10 grudnia 2009 r.

 

I Przegląd Twórczości Uczniów Dąbrowskich Szkół

  • Tymoteusz Palak  z klasy VI zdobył Grand Prix – konkurs plastyczny
  • Adam Zasucha z klasy IV zdobył III miejsce – konkurs plastyczny                   
  • Wiktoria Suchy z klasy III zdobyła III miejsce – konkurs plastyczny
  • Zespół taneczny “Szalone pompony” przygotowany przez p. Klaudię Kołacz zdobył wyróżnienie – kategoria taniec

Dąbrowa Górnicza, 6 grudnia 2009 r.

Skip to content