Osiągnięcia 2016/2017

Osiągnięcia muzyczne

I Ogólnopolski Konkurs Harfowy im. K. Grolla

  • Laura Szewczyk z klasy harfy p. Małgorzaty Sikory zdobyła wyróżnienie

Warszawa, 23-25 czerwca 2017 r.

 

VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding”

  • Emilia Pytloch z klasy skrzypiec p. Katarzyny Helwing-Osuch zajęła V miejsce
  • Aleksandra Osuch z klasy skrzypiec p. Elżbiety Pasteczki zdobyła wyróżnienie

Warszawa, 29 maja – 03 czerwca 2017 r.

 

IX Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy “Młody Polski Wiolonczelista”

  • Maja Gendek z klasy wiolonczeli p. Jacka Gwizdona zajęła I miejsce

Bochnia, 20 maja 2017 r.

 

Konkurs wiedzy o życiu i działalności artystycznej Jana Kiepury „W pogoni za sceną”

  • Laura Mazur przygotowana przez p. Olgę Piwowar zajęła II miejsce
  • Anna Mazur przygotowana przez p. Monikę Bukowiecką zajęła III miejsce

Sosnowiec, 18 maja 2017 r.

 

VII Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Szkół Muzycznych I st.

  • Orkiestra smyczkowa pod dyrekcją p. Joanny Neidek zajęła III miejsce

Będzin, 27 kwietnia 2017 r.

 

Talents for Europe

  • Maja Gendek z klasy wiolonczeli p. Jacka Gwizdona zajęła IV miejsce

Dolny Kubin – Słowacja, 27 kwietnia 2017 r.

 

VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Tańce Świata”

  • Aleksandra Osuch z klasy skrzypiec p. Elżbiety Pasteczki zdobyła wyróżnienie

Włocławek, 26 kwietnia 2017 r.

 

XXIV Śląski Konkurs Instrumenty Dęte “Blacha dla najmłodszych”

  • Leon Jastrzębski z klasy waltorni p. Jerzego Ślęzaka uzyskał wyróżnienie

Dąbrowa Górnicza, 25-27 kwietnia 2017 r.

 

IX Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej

  • Julia Kołodziejczyk z klasy fortepianu p. Agnieszki Spalińskiej otrzymała wyróżnienie

Lubliniec, 25-26 kwietnia 2017 r.

 

XXXV Konkurs Młodych Pianistów “Nad Kamienną”

  • Alicja Szczęsna z klasy fortepianu p. Ilony Trzęsimiech zajęła II miejsce

Skarżysko-Kamienna, 24 kwietnia 2017 r.

 

XV Międzynarodowy Konkurs Interpretacji “Pro Bohemia”

  • Maciej Jurczyk z klasy fortepianu p. Małgorzaty Buchty zajął III miejsce

Ostrawa, 7-9 kwietnia 2017 r.

 

II Ogólnopolski Konkurs Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia

  • Aleksandra Gołuszka z klasy fletu p. Moniki Walasik zdobyła wyróżnienie
  • Leon Jastrzębski z klasy waltorni p. Jerzego Ślęzaka zdobył wyróżnienie

Wadowice, 6-9 kwietnia, 2017 r.

 

XIII Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów

  • Trio fortepianowe w składzie: Maria Muszyńska, Róża Prusik, Alicja Szczęsna przygotowane przez p. Ewę Krzystańską uzyskało wyróżnienie II stopnia

Rybnik, 5-8 kwietnia 2017 r.

 

IV Śląski Festiwal Chórów im. J. Świdra

  • Chór szkolny pod dyrekcją p. Ewy Krzystańskiej zdobył Srebrny Dyplom i Nagrodę Filharmonii Śląskiej

Katowice, 5 kwietnia 2017 r.

 

V Dąbrowski Konkurs Gitarowy

  • Laura Gałczyńska z klasy gitary p. Marcina Maślaka zajęła III miejsce
  • Jeremi Sawaszkiewicz-Ziomka i Weronika Deneka z klasy gitary p. Marcina Maślaka zdobyli wyróżnienia

Dąbrowa Górnicza, 28-29 marca 2017 r.

 

XXVI Konfrontacje Instrumentów Dętych

  • Lena Horzelska z klasy trąbki p. Krzysztofa Hajdugi zajęła II miejsce

Oława, 28-29 marca 2017 r.

 

IV Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych “Muzykowanie w Trzcianie”

  • Trio fortepianowe w składzie: Maria Muszyńska, Róża Prusik, Alicja Szczęsna przygotowane przez p. Ewę Krzystańską zajęło III miejsce

Trzciana, 10-11 marca 2017 r.

 

XXV Poznański Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych

  • Leon Jastrzębski z klasy waltorni p. Jerzego Ślęzaka zdobył wyróżnienie

Poznań, 10-11 marca 2017 r.

 

VI Konfrontacje skrzypcowe

  • Hanna Bogdziun z klasy skrzypiec p. Jana Kućmierczyka zdobyła wyróżnienie
  • Emilia Pytloch z klasy skrzypiec p. Katarzyny Helwing-Osuch zdobyła wyróżnienie
  • Maja Wrona z klasy skrzypiec p. Martyny Jarems zdobyła wyróżnienie
  • Aleksandra Osuch z klasy skrzypiec p. Elżbiety Pasteczka zdobyła wyróżnienie i nagrodę za najlepsze wykonanie Poloneza

Będzin, 28 lutego 2017 r.

 

VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny “Młody Wirtuoz”

  • Julia Drozdowska z klasy fortepianu p. Justyny Służalec zdobyła tytuł “Złoty Wirtuoz”
  • Natalia Łukasik z klasy fortepianu p. Weroniki Styrnalskiej zdobyła tytuł “Złoty Wirtuoz”
  • Wiktoria Domagała z klasy fortepianu p. Małgorzaty Buchty zdobyła tytuł “Srebrny Wirtuoz”
  • Maciej Jurczyk z klasy fortepianu p. Małgorzaty Buchty zdobył tytuł “Srebrny Wirtuoz”

Sanok, 6-7 lutego 2017 r.

 

Regionalne Spotkanie Waltornistów – Etiuda 2016

  • Oliwier Pelc z klasy waltorni p. Jerzego Ślęzaka zajął II miejsce

Katowice, 13 grudnia 2016 r.

 

IV Polsko-Niemiecki Konkurs Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych

  • Trio fortepianowe w składzie: Alicja Szczęsna, Róża Prusik, Maria Muszyńska przygotowane przez p. Ewę Krzystańską zajęło III miejsce

Żary, 11 grudnia 2016 r.

 

Przesłuchania Makroregionalne CEA klasy gitary

  • Jeremi Sawaszkiewicz-Ziomka z klasy gitary p. Emilii Szerugi-Maślak zdobył wyróżnienie

Gliwice, 9 grudnia 2016 r.

 

X Mikołajkowy Konkurs Gitarowy

  • Alicja Knapczyńska z klasy gitary p. Wojciecha Leniartka zdobyła wyróżnienie

Rybnik, 3 grudnia 2016 r.

 

Przesłuchania Makroregionalne CEA klasy wiolonczeli

  • Maja Gendek i Cyprian Zajdek z klasy wiolonczeli p. Jacka Gwizdona zdobyli wyróżnienie

Bytom, 2 grudnia 2016 r.

 

XVI Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów

  • Lena Horzelska z klasy trąbki p. Krzysztofa Hajdugi zajęła I miejsce
  • Iwo Sawaszkiewicz-Ziomka z klasy waltorni p. Jerzego Ślęzaka zajął III miejsce
  • Kacper Dudek z klasy puzonu p. Grzegorza Pytlika zdobył wyróżnienie

Jaworzno, 23-25 listopada 2016 r.

 

II Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny “I pierwszak może być mistrzem”

  • Wiktoria Domagała z klasy fortepianu p. Małgorzaty Buchty zajęła II miejsce

Warszawa, 12-13 listopada 2016 r.

 

II Jesienne Spotkania Zespołów Kameralnych

  • Trio fortepianowe w składzie: Alicja Szczęsna, Róża Prusik, Maria Muszyńska przygotowane przez p. Ewę Krzystańską zajęło II miejsce

Żywiec, 7 listopada 2016 r.

Osiągnięcia ogólnokształcące

Miejski konkurs o tytuł „Matematyka Roku 2017 Miasta Dąbrowa Górnicza”

  • Mikołaj Zajdek z klasy VI A przygotowany przez p. Annę Gołkowską zajął II miejsce

Dąbrowa Górnicza, 2017 r.

 

VI Regionalny Konkurs Czytelniczy “Detektywów para – Jacek i Barbara”

  • Krystian Parada przygotowany przez p. Iwonę Polniak zajął III miejsce

Dąbrowa Górnicza, 24 maja 2017 r.

 

Konkurs Taneczny „Roztańczona Dąbrowa” w ramach II Dąbrowskiej Rewii Talentów

  • Zespół taneczny „Atomic Dance” – uczennice z klasy II a i II b – przygotowany przez p. Klaudię Garbarz i p. Izabelę Nowowiejską zajął I miejsce

Dąbrowa Górnicza, 18 maja 2017 r.

 

Miejski Konkurs „Od Przyrody do Matematycznej Łamigłówki”

  • Mikołaj Zajdek z klasy VI A przygotowany przez p. Annę Gołkowską uzyskał tytuł „Omnibusa Matematycznego”

28 kwietnia 2017 r.

 

X Miejski Konkurs Szkolnych Zespołów Tańca Nowoczesnego

  • Zespół taneczny „Atomic Dance” – uczennice z klasy II a i II b – przygotowany przez p. Klaudię Garbarz i p. Izabelę Nowowiejską zajął II miejsce

Dąbrowa Górnicza, 11 kwietnia 2017 r.

 

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

  • Anna Kładź z klasy VI A przygotowana przez p. Annę Gołkowską uzyskała tytuł finalisty

27 marca 2017 r.

 

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

  • Maria Janka z klasy III A przygotowana przez p. Małgorzatę Bajor uzyskała wyróżnienie
  • Maria Płóciniczak z klasy III A przygotowana przez p. Małgorzatę Bajor uzyskała wyróżnienie
  • Maja Gendek z klasy IV A przygotowana przez p. Agatę Wójcik uzyskała wyróżnienie
  • Julia Rybak z klasy IV A przygotowana przez p. Agatę Wójcik uzyskała wyróżnienie
  • Anna Kładź z klasy VI A przygotowana przez p. Annę Gołkowską uzyskała wyróżnienie
  • Joanna Gluźniewicz z klasy VI A przygotowana przez p. Annę Gołkowską uzyskała wyróżnienie
  • Mikołaj Zajdek z klasy VI A przygotowany przez p. Annę Gołkowską uzyskali wyróżnienie

Toruń, 16 marca 2017 r.

 

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych “Świetlik”

  • Maja Wrona z klasy II A przygotowana przez p. Klaudię Garbarz uzyskała nagrodę główną
  • Emilia Pytloch z klasy II A przygotowana przez p. Klaudię Garbarz uzyskała wyróżnienie
  • Maja Dragańska z klasy II A przygotowana przez p. Klaudię Garbarz uzyskała wyróżnienie
  • Maria Janka z klasy III A przygotowana przez p. Małgorzatę Bajor uzyskała wyróżnienie
  • Kuba Sajdak z klasy III B przygotowany przez p. Agnieszkę Wyrodek uzyskał wyróżnienie
  • Amelia Szymonek z klasy III B przygotowana przez p. Agnieszkę Wyrodek uzyskała wyróżnienie
  • Piotr Wolny z klasy III B przygotowany przez p. Agnieszkę Wyrodek uzyskał wyróżnienie
  • Julian Szymonek z klasy V B przygotowany przez p. Dorotę Sznurę uzyskał wyróżnienie
  • Martyna Zalewska z klasy VI B przygotowana przez p. Dorotę Sznurę uzyskała wyróżnienie

Kraków, 14 marca 2017 r.

 

III Regionalny Konkurs Czytelniczy “W kręgu bohaterów powieści Alfreda Szklarskiego”

  • Krystian Parada przygotowany przez p. Iwonę Polniak zajął III miejsce

Dąbrowa Górnicza, 1 marca 2017 r.

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

  • Laura Szewczyk z klasy III B przygotowana przez p. Pawła Wilkusa zdobyła tytuł laureata
  • Zuzanna Wancisiewicz z  klasy V B przygotowana przez p. Katarzynę Tarnowską-Poświat uzyskała wynik dobry
  • Maria Muszyńska z klasy VI przygotowana przez p. Katarzynę Tarnowską-Poświat uzyskała wynik dobry
  • Stanisław Wyłupek klasy VI A przygotowany przez p. Katarzynę Tarnowską-Poświat uzyskał wynik dobry

Kraków, 28 lutego 2017 r.

 

Miejski Konkurs Czytelniczy “Wokół Magicznego Drzewa”

  • Anna Mazur przygotowana przez p. Iwonę Polniak zajęła II miejsce

Dąbrowa Górnicza, 23 lutego 2017 r.

 

XXII Miejski Konkurs Ortograficzny

  • Kuba Sajdak z klasy III B przygotowany przez p. Agnieszkę Wyrodek zajął II miejsce

Dąbrowa Górnicza, 10 stycznia 2017 r.

 

Kolęda i kartka bożonarodzeniowa

  • Julia Drozdowska z klasy IV B przygotowana przez ks. Przemysława Lecha zajęła II miejsce

Będzin, 8 grudnia 2016 r.

 

VIII Przegląd Uczniów Szkół Dąbrowskich

  • Zespół Taneczny „Atomic Dance” – uczennice z klasy II a i II b – przygotowany przez p. Klaudię Garbarz i p. Izabelę Nowowiejską zajął II miejsce w konkursie tanecznym

Dąbrowa Górnicza, 18 listopada 2016 r.

 

Miniolimpiada Sportowa w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

  • Reprezentacja klasy I w składzie: Laura Niziórska, Oskar Słaboń przygotowana przez p. Katarzynę Srebnicką zajęła II miejsce

Dąbrowa Górnicza, październik 2016 r.

 

Ogólnopolski Test Ortograficzny

  • Kuba Sajdak z kasy III B przygotowany przez p. Agnieszkę Wyrodek zdobył Tytuł Mistrza Ortografii

25 października 2016 r.

Skip to content