wietlica

Witamy na stronie wietlicy szkolnej

Znalezione obrazy dla zapytania świetlica szkolna

Celem dziaalnoci naszej wietlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed i po zajciach lekcyjnych w bezpiecznym i miym otoczeniu, jak rwnie stworzenie warunkw do wypoczynku, relaksu oraz odrabiania prac domowych.

Nasza wietlica organizuje i przeprowadza zajcia o zrnicowanej formie i treci dostosowanej do wieku, zainteresowa i moliwoci dzieci.

S to zajcia:

Organizowanie pomocy w nauce- odrabianie lekcji

rozwijajce umiejtnoci manualne (ukadanki, malowanie farbami rysowanie, wycinanie)

rozbudzajce zainteresowania czytelnicze (czytanie prasy, ksiek)

ksztatujce umiejtnoci wypowiadania si na dowolny temat (pogadanki)

wzbogacajce posiadane wiadomoci (czytanie ksiek, ogldanie programw i filmw edukacyjnych, gry dydaktyczne)

wzbogacajce ekspresj twrcz (pisanie tekstw, prace plastyczne, zabawy konstrukcyjne, zajcia muzyczne)

ksztatujce umiejtnoci wykorzystania zdobytej wiedzy (konkursy, quizy, rozwizywanie krzywek, zagadek)

ksztatujce ekspresj ruchow i sprawno fizyczn (zabawy taneczne, gry i zabawy zrcznociowe)

relaksacyjne (zabawy wyciszajce, relaks przy muzyce, "Bajkoterapia")

wietlica szkolna czynna jest w godz. 7:00 18:00

WYCHOWAWCY WIETLICY: