Dla kandydatw

Zapraszamy kandydatw do cyklu szecioletniego / dzieci do 8 roku ycia/ do udziau w zajciach umuzykalniajcych. Zebranie informacyjne dla rodzicw odbdzie si 6 marca 2017 r o godz. 17,30. Zajcia odbywa si bd jeden raz w tygodniu.
Na zajcia prosz przygotowa dziecku blok, kredki i obuwie zmienne.

Harmonogram rekrutacji

• zajcia umuzykalniajce do uzgodnienia na zebraniu informacyjnym
  • 30 marca 2017 - dzie otwarty szkoy od 12,00 do 17,00
  • 31 marca 2017 godz. 16,00 koncert promocyjnydla kandydatw
  • 28 kwietnia 2017 - ostatni dzie do skadania zgosze kandydatw
  • 10 maja 2017 - przesuchania wstpne dla kandydatw
Zesp Szk Muzycznych im. Michaa Spisaka ksztaci dzieci i modzie w:
  • Szkole Muzycznej I stopnia
  • Oglnoksztaccej Szkole Muzycznej I stopnia.
Szkoa Muzyczna I stopnia jest szko artystyczn realizujc program ksztacenia muzycznego na poziomie podstawowym.
Nauka odbywa si w dwch cyklach:
  • szecioletnim
  • czteroletnim

Szecioletni cykl nauczania

Do klasy pierwszej Oglnoksztaccej Szkoy Muzycznej I stopnia moe ubiega si kondydat, ktry w danym roku kalendarzowym koczy 7 lat albo 6 lat.
Do klasy pierwszej Szkoy Muzycznej I stopnia o szecioletnim cyklu ksztacenia moe ubiega si kandydat, ktry w danym roku kalendarzowym koczy co najmniej 6 lat i nie wicej ni 10 lat.

Nauka odbywa si na instrumentach:
  • fortepian
  • akordeon
  • skrzypce
  • altwka
  • wiolonczela
  • harfa
  • gitara
  • flet
  • obj
  • klarnet
  • saksofon
  • trbka
  • waltornia
  • puzon
  • perkusja

Zajcia odbywaj si 2 - 3 w tygodniu w godzinach popoudniowych.W klasie I obejmuj przedmioty:
  • Instrument gwny 2 razy w tygodniu po 30'
  • Ksztaceniem suchu 2 razy w tygodniu po 45'
  • Rytmika 1 raz w tygodniu - 45'

Czteroletni cykl nauczania

Do klasy pierwszej Szkoy Muzycznej I stopnia o czteroletnim cyklu ksztacenia moe ubiega si kandydat, ktry w danym roku kalendarzowym koczy co najmniej 8 lat i nie wicej jak 16 lat.

Nauka odbywa si na instrumentach:
  • altwka
  • wiolonczela
  • gitara
  • akordeon
  • flet
  • obj
  • klarnet
  • saksofon
  • trbka
  • waltornia
  • puzon
  • perkusja

Zajcia odbywaj si 2 - 3 razy w tygodniu w godzinach popoudniowych.W klasie I obejmuj przedmioty:
  • Instrument gwny 2 razy w tygodniu po 45'
  • Ksztacenie suchu 2 razy w tygodniu po 45'

W klasach wyszych uczniowie uczszczaj na zajcia chru, orkiestry, graj w zespoach.

Oglnoksztacca Szkoa Muzyczna I stopnia prowadzi zajcia muzyczne (jak w cyklu szecioletnim) i oglnoksztacce w zakresie szkoy podstawowej. Szkoa dysponuje stowk i wietlic.

Badanie zdolnoci muzycznych

Kwalifikacja kandydatw do nauki w szkole, odbywa si na podstawie badania przydatnoci, ktrego celem jest okrelenie uzdolnien muzycznych, warunkw fizycznych i predyspozycji do nauki gry na okrelonym instrumencie. Badanie przydatnoci obejmuje : obserwacj dziecka na zajciach zbiorowych,
indywidualny sprawdzian predyspozycji muzycznych, polegajcy na zapiewaniu przygotowanej piosenki,
powtrzeniu usyszanych dwikw,
rozrnianiu wysokoci i iloci dwikw,
wyklaskaniu lub wystukaniu usyszanego motywu rytmicznego,
rozrnianiu zmian w melodii
Wszystkie etapy przesucha s dla kandydatw obowizkowe
Kandydaci ubiegajcy si o przyjcie do klasy programowo wyszej ni pierwsza zdaj egzamin z instrumentu i przedmiotw teoretycznych.
Uczniowie przyjci na fortepian i gitar musz posiada wasny instrument.

W naszej szkole wany jest kady uczen. Nikt nie jest anonimowy. Bezporedni kontakt z nauczycielem podczas nauki gry na instrumencie umoliwia rozwijanie indywidualnych zdolnoci dziecka. Mae liczebnie klasy pozwalaj kademu nauczycielowi na dobry kontakt z uczniem, wzajemne poznanie oraz przekazywanie rodzicom na bieco informacji o jego postpach w nauce. Nauka muzyki rozwija w uczniach ich osobowo, sfer emocjonaln i estetyczn. Ksztaci twrcze mylenie a take samokontrol w pracy.

Regulamin przyj kandydatw do Zespou Szk Muzycznych im. Michaa Spisaka

Zapraszamy chtnych do nauki w naszej szkole i yczymy wiele radoci ze spotka z muzyk.