XXVII KONKURS

XXVII ŚLĄSKI KONKURS Instrumenty Dęte “Drewno dla najmłodszych”
Picture

XXVII Konkurs Śląski odbędzie się 27-30.04.2020

Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na XXVII Śląski Konkurs INSTRUMENTY DĘTE „Drewno dla najmłodszych”
Zgodnie z tradycją naszego konkursu program jest wybierany przez Jurorów.
W tej edycji mamy zaszczyt gościć wybitnych pedagogów i muzyków;
prof AM dr hab. Arkadiusz Adamski– Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach – przewodniczący Jury
Członkowie:
ad. dr Ewa Mizerska – Akademia Muzyczna Poznań
mgr Tomasz Stencel – ZPSM POSM im. K. Szymanowskiego – Katowice
ad.dr hab.Artur Kasperek – Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Warszawie
ad. dr hab. Paweł Gusnar – Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Warszawie
Sekretarz Jury:
mgr Jerzy Ślęzak – ZSM im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej

Wszystkie informacje będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej
szkoły: http://www.zsmdabrowa.edu.pl/ w zakładce konkursy.
Nie udostępniamy nut
Karta zgłoszeniowa będzie aktywna od stycznia 2020 r. Organizatorzy

 

Program – załącznik nr 1 do regulaminu
XXVII Śląski Konkurs Instrumenty Dęte
“Drewno dla najmłodszych”

 

Flet
I grupa

1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Mariusz Matuszewski – Oberek na deserek ze zbioru 4 Tańce polskie dla młodego flecisty – wyd. Contra
b) G. B. Pergolesi – Aria Miniatury barokowe i klasyczne wyd. Impresariat Inter – Art
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci.
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

II grupa

I etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) J. Rutter – Suite antique cz. V – Chanson
b) G.Faure – Berceuse op.16
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 – 8 min.
II etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
Dwie kontrastujące części dowolnej Sonaty B. Marcello lub J. B. Loillette
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 – 8 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

III grupa

I etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) A. Caplet – Reverie
b) E. Bozza – Aria
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu 8 – 11 min.
II etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) F. Benda – Sonata F dur cz I, II (ed. M. Munclinger, Wyd. International Music Company)
można kupić;
https://www.boosey.com/shop/prod/Benda-Franz-Sonata-in-F-major-for-Flute-Piano/2105761
https://www.sheetmusicplus.com/title/sonata-in-f-major-sheet-music/4307005
b) G.F. Heandel – Sonata e -moll (HWV 359) cz. I, II
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu 8 – 11 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

Obój
I grupa

1.Utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Josef Haydn – Menuet
Michaił Glinka – „Skowronek”
b) Sergiej Maikapar – „Walc” op.28 nr.5 ,
Melodia ludowa – „Noczeńka” – opr. A. W. Aleksandrowa
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci.
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

II grupa

I etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Jochann Friedrich Fasch – Koncert a-moll cz. I i II
b) Tomasso Albinoni – Koncert B-dur cz. II i III
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 – 8 min.
II etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Rene Berthelot – Complainte et Saltarello
b) Mirosław Gąsieniec – Tarantella III
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 – 8 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

III grupa

I etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Georg Friedrich Haendel – Sonata nr 6 – F-dur cz. I i II (bez powtórek)
b) Georg Philip Telemann – Sonata g-moll (Tafelmusik) cz. I i IV ( bez powtórek )
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu 8 – 11 min.
II etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Armando Ghidoni – „Romance Et Fantaisie”
b) Gabriel Grovlez – „Sarabande et Allegro”
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu 8 – 11 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

Klarnet
I grupa

1.Utwory obowiązkowe do wyboru:
a) G. Martin – Variations on „Little Brown Jug”
b) E. Iwan – Wspomnienie – opr. A. Adamski
kontakt w sprawie udostępnienia nut – arekadamsky@gmail.com
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci.
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

II grupa

I etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) C. M. Weber – Sonatina
b) E. Ledeuil – Clopinette
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 – 8 min.
II etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) N. Bakłanowa – Wariacje (bez repetycji)
b) H. R. Kent – Karnawał wenecki
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 – 8 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

III grupa

I etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) P. Rytel – Romans
b) S. Wasilenko – Taniec wschodni
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu 8 – 11 min.
II etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) G. Piernee – Canzonetta
b) H. Rabaud – Solo de concours
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu 8 – 11 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

Fagot
I grupa

1.Utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Michael Rose – Scottish Dances
b) D. Szostakowicz – Kukła (ze szkoły Tieriechina)
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci.
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

II grupa

I etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Ludwig Milde – Tarantella op.20
b) Tadeusz Sygietyński – Polonez Elegijny (z repetycjami)
Szkoła na fagot R. Dzięgielewski
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 – 8 min.
II etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Georg Philipp Telemann – Sonata F-dur cz. 3 Allegro (bez powtórek)
b) Szkoła na fagot Dzięgielewskiego nr. 213 – Z. Nowacki – Taniec Robota
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 – 8 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

III grupa

I etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) G.P. Telemann – Sonata e-moll cz I i II (bez powtórek)
b) Balis Dvarionas – – Temat z wybranymi wariacjami (kolejność: temat, wariacje 1,2,3
( fortepian solo ) i 6 )
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu 8 – 11 min.
II etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Georg Philipp Telemann – Sonata F-dur cz. 2 Largo i 3 Allegro (bez powtórek)
b) H. Wieschendorff – Temat z wariacjami 1 i 2 (bez poloneza)
Szkoła na fagot R. Dzięgielewski nr 21
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu 8 – 11 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

Saksofon
I grupa

1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Felix Lemaire – Deuxieme Ballade
b) Krzysztof Herdzin – Bajkowe Opowieści cz. VII
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 min.
Utwór obowiązkowy należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci.
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

II grupa

I etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Pierre Max Dubois – Dix Figures a Danser, cz. VII – Complainte, VIII – Rigaudon
b) Krzysztof Herdzin – Bajkowe Opowieści cz. VIII
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 – 8 min.
II etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Jacques Ibert – Histoires… cz. II
b) Jacques Ibert – Histoires… cz VII
2.Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu do 5 – 8 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

III grupa

I etap
1. Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) Borys Lomani – Concertino op. 118 na saksofon i fortepian, cz. I. Andante non troppo,
cz.II. Tempo di valsa, Allegro grazioso
b) Krzysztof Herdzin – Bajkowe Opowieści cz. I , cz. II
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu 8 – 11 min.
II etap
1.Utwór / utwory obowiązkowe do wyboru:
a) E. Bozza – Aria
b) J. Ibert – Aria
2. Utwór dowolny
Łączny czas wykonywanego programu 8 – 11 min.
Utwory obowiązkowe należy wykonać w pierwszej kolejności i z pamięci
Utwory dowolne – dopuszczalne wykonanie z nut

Współorganizator konkursu – Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Nadzór merytoryczny – Akademia Muzyczna w Katowicach.