Koduj z Gigantami

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży “Koduj z Gigantami“. Już po raz jedenasty zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!

Zajęcia mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

Odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, w tym w Dąbrowie Górniczej:

11 września – ul Królowej Jadwigi 12
a także w formie online od 3 do 25 września 2022 roku.

Akcję honorowym patronatem wspierają: MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE i Prezydent Miasta Marcin Bazylak oraz inni włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji. Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która jest globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.

W 11. edycji akcji Koduj z Gigantami motywem przewodnim będzie cyberbezpieczeństwo, uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci. Warsztaty zostaną poprowadzone m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor, C#, Python.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie zarejestruje się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Główna notatka prasowa

lis 30 2022