ul. Wirgiliusza Grynia 17

41-310 Dąbrowa Górnicza

Tel.: (32) 262 01 62

Fax: (32) 262 01 62

Sekcja instrumentów smyczkowych, harfy i gitary

W Sekcji wydzielone są następujące kierunki instrumentalne:

 • skrzypce
 • altówka
 • wiolonczela
 • gitara
 • harfa

Wymienione instrumenty, poza gitarą, należą do rodziny instrumentów smyczkowych, które stanowią największą grupę w orkiestrach symfonicznych, kameralnych i barokowych. Coraz częściej są także spotykane w zespołach rozrywkowych.

Głównym zadaniem pedagogów jest kształcenie młodzieży zgodnie z obowiązującym programem nauczania, który nadaje kierunek rozwiązaniom metodycznym związanym z całym procesem edukacyjnym (wychowaniem moralnym, estetycznym, psychomotorycznym). Rolą pedagogów jest pobudzanie aktywnego i twórczego działania uczniów.

Nauczyciele tworzący Sekcję to wysokiej klasy specjaliści czynnie działający jako instrumentaliści w różnych instytucjach kultury (filharmonia, opera, orkiestry kameralne). Dzięki tak dobranej kadrze uczniowie odnoszą sukcesy na konkursach krajowych i międzynarodowych o prestiżowym znaczeniu oraz często kontynuują naukę na wyższych uczelniach muzycznych.

Poza indywidualnymi lekcjami gry na instrumencie w Sekcji istnieją też zajęcia grupowe, do których należą zespoły kameralne i szkolna orkiestra symfoniczna. Realizowane są także projekty pozwalające młodzieży na realizację ambicji artystycznych i ukazanie pełni umiejętności wykonawczych. Uzupełnieniem obowiązkowych zajęć dydaktycznych są warsztaty, kursy i lekcje pokazowe z wybitnymi pedagogami.

NAUCZYCIELE

mgr Ewelina Wilczek – wiolonczela, kierownik sekcji

Skrzypce:

 • mgr Marta Grzebielucha,
 • mgr Katarzyna Helwing-Osuch,
 • mgr Martyna Jaremus,
 • mgr Weronika Kisielnicka-Babij,
 • mgr Jan Kućmierczyk,
 • mgr Katarzyna Pielech.

Altówka:

 • mgr Malwina Tkaczyk.

Wiolonczela

 • mgr Jacek Gwizdon

Gitara:

 • mgr Konrad Dudzik,
 • mgr Wojciech Kruż,
 • mgr Wojciech Leniartek,
 • dr Marcin Maślak,
 • mgr Emilia Szeruga-Maślak.

Harfa:

 • mgr Małgorzata Szołtysek.
Skip to content