Laboratorium przyszłości

Inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Czym jest Laboratorium Przyszłości?

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych (lekcje przyrody, geografii, matematyki, chemii, muzyki, języka polskiego, języka angielskiego, religii, historii, nauczania wczesnoszkolnego) lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych. W ramach programu nasza szkoła otrzymała od Państwa wsparcie finansowe w kwocie 60.000 tysięcy złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży naszej placówki. Dokonano zakupu następującego sprzętu:

• drukarka 3D z akcesoriami i filamentem,
  • szafka na drukarkę 3D,
  • aparat fotograficzny z funkcją nagrywania filmów,
  • mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami,
  • lutownica,
  • statyw do aparatu wraz z akcesoriami,
  • mikroport z akcesoriami,
  • oświetlenie do realizacji nagrań,
  • mikrofon kierunkowy z akcesoriami,
  • gimbal do aparatów i kamer,
  • rekorder,
  • robot edukacyjny do rozwijania kreatywnego i logicznego myślenia z tabletem,
  • klocki edukacyjne LEGO,
  • długopisy 3D.

Korzyści z Laboratoriów Przyszłości.

Zakup powyższego sprzętu umożliwi  kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych uczniów, a także umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. To również zastosowanie nowych technologii ułatwiających przekazywanie wiedzy, wsparcie w realizacji podstawy programowej, prowadzeniu kół zainteresowań i zajęć dodatkowych, rozwój merytoryczny nauczycieli, popularyzacja rozwiązań i umiejętności praktycznych, połączenie zdobywania wiedzy z przygodą, a także odkrywanie i rozwój talentów oraz inwestycja w lepszą przyszłość uczniów.