Koncert, warsztaty i wykład Jakuba Kościuszko

Już 16 listopada naszą szkołę odwiedzi znakomity szczeciński gitarzysta – dr Jakub Kościuszko. Poprowadzi on nie tylko otwarte lekcje mistrzowskie z naszymi uczniami, ale wygłosi także wykład na temat m.in. efektywnego przygotowania programu do egzaminu. Na zakończenie dnia zagra koncert, podczas którego usłyszymy wielobarwne kompozycje Bacha czy Jobima.

„Brawurowo, perfekcyjnie, wyśmienicie – znakomity, wrażliwy wirtuoz” – te wszystkie określenia pochodzą z tekstów krytyków muzycznych dotyczących Jakuba Kościuszki.

Jakub Kościuszko koncertował on w większości krajów europejskich, w Stanach Zjednoczonych i Japonii, m.in.
w Paryżu, Nowym Jorku, Filadelfii, Tokio, Nagoi, Budapeszcie, Rzymie oraz na największych międzynarodowych festiwalach gitarowych (Il de Re, Tychy, Balatonfüred, Brno, Krynica, Wrocław) Występował w Filharmonii Berlińskiej, Tokyo Yamaha Ginza Concert Hall, Studiu Koncertowym im. Lutosławskiego w Warszawie. Wykonywał koncerty z orkiestrami AUKSO, Amadeus, Sinfonia Baltica, Filharmonii Szczecińskiej, Bałtyckiej, Świętokrzyskiej, Zielonogórskiej, Łomżyńskiej, Jeleniogórskiej, Wołyńskiej oraz Radomską Orkiestrą Kameralną.

Harmonogram wydarzeń:

16 LISTOPADA 2023, sala kameralna im. Ryszarda Gusnara