Pasowanie na Ucznia i Dzień Edukacji Narodowej

Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. W dniach 13 i 16 października Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor poprzez dotknięcie zaczarowanym smyczkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Uczniowie klas pierwszych Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia i Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Spisaka przygotowywali się do tego wydarzenia od początku roku pod okiem Pani Agnieszki Ratajczyk, Agnieszki Kurek, Dominiki Bargieły, Pani Ewy Krzystanskiej i Pana Marka Marcinkowskiego, a wspierali ich starsi koledzy. Pierwszaki wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

To były wyjątkowe dni dla naszych wychowanków, którym życzymy sukcesów
i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Podczas Uroczystości Pasowania w dniu 13 października obchodziliśmy także Dzień Edukacji Narodowej – był to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczennice z klasy VA przygotowane przez Panią Iwonę Marzec podziękowały za trud i okazane serce symbolicznym wierszem i piosenką.

Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom za pracę wręczając Nagrody Dyrektora.

paź 13 - 16 2023